Son ziyaretini Saray mahallesinde gerçekleştiren Köksal, kırsal mahallerin sorunlarına değindi. Halkın yoğun ilgiyle karşıladığı Belediye Başkan Adayı Nuri Köksal, Saray Mahallesi ziyareti sırasında şu ifadelere yer verdi;

“Belediyemize bağlı 35 kırsal mahallemizden sorumlu bir Başkan Yardımcımız olacak, merkezin ihtiyacıyla kırsal mahallelerin ihtiyacı çok farklı. Başkan Yardımcımız sorunları yerinde tespit edecek, ilgili sorunların çözümü ile ilgili daire amirine talimat verecek, sahada yapılanların durumunu kontrol edecek, meclis azalarının her biri vatandaş, belediye ve devlet arasında bir köprü vazifesi görecek. Yılda en az bir kere belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri kırsaldaki sorunları yerinde tespit ederek hizmetlerin daha adil, etkili ve hızlı ulaşmasını sağlayacak. Ankara’da doğrudan belediye başkanına bağlı bir danışman olacak. Meclis toplantıları halkın bilgilendirilmesi amacıyla sosyal medya üzerinden canlı yayınlanacak.”

Saray mahallesinin sorunlarına değinen, çözüm yolları ve yenilikler sunan Köksal kırsalla bağı güçlü bir belediyeciliğin sinyallerini verdi.