Ek protokol sözleşmesi; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Hak-İş Konfederasyonu Konya İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası İkinci Şube Başkanı Hüseyin Keçeci, Başkan Yardımcıları Mehmet Doğdu, Kazım Turhan, Denetim Kurulu Başkanı Özkan Dayıoğlu ile birlikte imza altına alındı.

Başkan Akkaya’dan Seyyanen Zam Müjdesi

ADALET BAKANLIĞI’NDAN İCRA İLANLARINA DAİR UYARI ADALET BAKANLIĞI’NDAN İCRA İLANLARINA DAİR UYARI

Seyyanen zam ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası bünyesinde bulunan, Akşehir’imize hizmet eden 32 kadrolu arkadaşımızın ek protokol sözleşmesini imzaladık. Bu sözleşme ile 2023-2025 yılları arasında geçerli olan toplu iş sözleşmesine göre kadrolu işçilerin yevmiyelerine yapılan %17.55 zamma ek olarak, işçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmemek için seyyanen zam uyguladık. Hizmet-İş Sendikası ile imzalanan ek protokolle bir defaya mahsus olmak üzere personellerimizin maaşlarına ek olarak 24 bin 230 TL ödeme yapılacak. Daha sonrasında ise 15 Ekim 2023 tarihinden itibaren her ay 8 bin 77 TL sosyal yardım ücreti ödenecektir. Personellerimize hayırlı uğurlu olsun, bereketli olsun diyorum. İnşallah aileleri ile beraber tüm personelimize sağlık, afiyet, huzur içerisinde harcamalarını diliyorum.” dedi.

Şube Başkanı Hüseyin Keçeci ise; “Sürece katkı veren, Akşehir Belediye Başkanımız Salih Akkaya olmak üzere ve Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, İnsan Kaynakları Müdürü Yeliz Üstüner, Hukuk İşleri Müdürü Av. Dilek Meral Arslan ve Şube Denetim Kurulu Başkanımız Özkan Dayıoğlu’na teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.