2019 yılında teslim aldığı Çeltik Belediyesinin bütçesini 17 milyon liradan, 2023’te 68 milyon liraya yükseltti.

7 Milyon 117 Bin liralık bir bütçeyle yapılan Çeltik Belediye Hizmet Binası başarılı bir proje uygulamasıyla dikkatleri çekiyor. Akıllı bir planlama ile yaptığı binayı bugünün şartlarında yapmak artık hiçte kolay değil.

1 yıl gibi kısa bir sürede 1490 m2’lik alana inşa ettiği 3 katlı modern Yeni Belediye Hizmet Binası şehre gelenlerin dikkatini çekiyor. Zemin katında ve bodrumunda 14 dükkan ve depoları ile giriş yer alıyor.

1 Katında Başkanlık Makam Odası, Meclis Toplantı Salonu ve ilgili Müdürlükler, 2 Katında ise, Başkan Yardımcısı Odası, Başkan Vekili Odası, Nikah Salonu, Toplantı Salonu ve belediyenin diğer birimleri yer alıyor.

Çeltik Belediye Başkanı olmadan önce seçim öncesinde halkına vadettiği tüm projeleri gerçekleştirmeyi başaran Ali Meşe, aynı zamanda hem bölgenin hem de Akşehir’in başarılı iş insanları arasındaki yerini alarak Akşehir’deki birçok yatırımlarıyla da ilçe ekonomisine katkıda bulunuyor.

2009-2013 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Çeltik İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ali Meşe, 2014-2018 yılları arasında iki dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Çeltik İlçe Başkanlığı da yaptı.

Çeltik ilçe nüfusunun yaklaşık 10 bin olduğu düşünülürse, 94 bin nüfuslu Akşehir’in hala yeni bir belediye hizmet binasından yoksun olması ve şehrin farklı noktalarında göçebeler gibi hizmet vermesinden vatandaşlar oldukça rahatsızlık duyuyorlar.

Sosyal Medya Fenomeni olmak yerine Çeltik Halkının 7/24 sorunlarını dinleyen, her daim güler yüzlü olan 39 yaşındaki dinamik, girişimci, Akşehirli iş insanı ve Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe Akşehir Belediye Başkanlığı için düşünülebilir. Elbette ki bunun kararını AK Partinin yetkili kurulları verecektir ama hatırlatmakta fayda görüyoruz..

Başkan Ali Meşe, başarılı projeleri ve yeni belediye hizmet binası ile gönülleri fethederken, Akşehirliler kendi belediyeleri ile köşe kapmaca oynamaktan sıkıldıklarını ve bu durumun müslümana gavur eziyeti olmaktan öteye geçemediğinden şikayet ediyorlar.

Akşehir Halkı da haklı olarak soruyor; “Akşehir’e yakışan yeni bir belediye hizmet binası ne zaman yapılacak?” Yaz boyunca toz yutmaktan şikayet eden vatandaşlar, kışın soğuk ve buzlu yollarında belediye ile olan işlerini halletmek için bir oraya bir buraya giderken hastalanmaktan, yolda kayıp düşmekten ve sakatlanmaktan endişe duyuyorlar.

   

Editör: Haber Merkezi