Atatürk’ün vefatının yıldönümü olan 10 Kasım 2023 Cuma günü Akşehir’deki anma töreni; Akşehir Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayacak. Anıta, İlçe İzci Kurulu Başkanlığınca konularak yakılan meşaleler için meşale nöbeti tutulacak. Saat 09:05’de Belediye sireni ile birlikte, törene katılanlar ve tüm vatandaşlar 2 dakikalık saygı duruşunda bulunacaklar.

İstiklal Marşı’mızın ilk kıtası okunurken göndere çekilecek olan bayrağımız, ikinci kıtası okunurken yarıya indirilecek. Aynı anda tüm daire, kurum ve kuruluşlar ile meydan ve anıtlarda çekili bulunan Türk Bayrakları da aynı şekilde yarıya indirilecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene; protokolün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile Akşehir merkezde eğitim öğretim veren tüm okullardan öğretmen ve öğrenciler tören alanında hazır olacaklar. İlçedeki bütün resmi kurum ve kuruluş binaları, işyerleri ve meskenler, Atatürk resimleri ve Türk Bayrakları ile donatılacak.

Akşehir 10 Kasım Anma Töreni, Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu tarafından hazırlanan ve Akşehir Kültür Merkezi’nde saat 09:30’da başlayacak olan program ile devam edecek. Programda yapılacak konuşmalar, okunacak şiirler vb. ile Atamız bu yıl da rahmet ve minnetle anılacak.

Editör: Haber Merkezi