Son toplantının duygusal atmosferinde, meclis üyeleri bir yandan Ramazan Ayı'nın tebriklerini paylaşırken, diğer yandan gelecek dönem için umut ve başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Akkaya toplantıda yaptığı konuşmada 10 yılın biriktirdiği anıları, başarıları ve zorlukları özetledi. Başkan Akkaya; "Bu meclis ile uzun yıllar geçirdik. Şehrimiz için en doğru kararları almak, en iyi hizmeti sunmak adına cansiperane çalıştık. Her daim Akşehir’imizi ön planda tuttuk. Görevlerin geçici olduğunu, ancak şehrimize olan katkılarımızın kalıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Görevimi gururla ve başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum" şeklinde konuştu.

Görevi süresince kaynak geliştirme ve yatırım yapma konusundaki başarılara da değinen Başkan Akkaya, göreve geldiklerinde bütçe kadar borçla karşı karşıya olduklarını, ancak bugün borcun bütçenin üçte birinden daha az olduğunu belirterek: "300 milyon liralık kamulaştırma yaptık ve on yılda öz kaynaklarımızla 3 milyar liralık yatırım yaparak şehrimizin çehresini değiştirdik" dedi.

Başkan Akkaya ayrıca personel ve finansal kaynak yönetimi konusundaki başarılarını da paylaşarak, görev süresi boyunca altı personel azaltılmasına rağmen, hizmet kalitesinin arttırıldığını vurguladı.

Başkan Akkaya son olarak; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlara, Konya Milletvekili Orhan Erdem’e ve tüm Konya milletvekillerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı’ya, Meclis Üyelerine, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlarına, kurum müdürlerine ve belediye birim müdürlerine, belediye çalışanlarına, muhtarlara ve tüm Akşehirlilere teşekkür etti.