Akşehir Belediyesi tarafından Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Oyuncu ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu verdiği konferansta Mevlana’nın Mesnevi’sinden hikâyeler anlatıp, oynadığı dizileri ele alıp, gündüz kuşağı programlarının toplum üzerindeki etkilerine değindi. 

Katılımcıların keyifle dinlediği konferans sonunda Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan tarafından Bahadır Yenişehirlioğlu’na bir plaket takdim edildi. Bahadır Yenişehirlioğlu konferans sonrasında fuaye salonunda kitaplarını imzalayıp, hayranları ile fotoğraf çektirdi.

Bahadır Yenişehirlioğlu konferans öncesi ve sonrasında da Akşehir’in tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi. Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ve Özel Kalem Müdürü İsmail Kıyıcı’nın eşlik ettiği gezide Akşehir’in tarihi dokusuna hayran kalan Bahadır Yenişehirlioğlu, Nasreddin Hoca Evi’ni gezdikten sonra bir mesaj vererek “Akşehir’e gelip de Nasreddin Hoca Evi’ni gezmeden gitmek mümkün değil. Türkiye’den birçok insan da özellikle bu evi gezebilmek için geliyorlar. Çok güzel düzenlenmiş bir müze. Nasreddin Hoca’nın heykelleri var ve her odaya girdiğinizde tabletler üzerinden Hocamızın fıkraları izleyip dinleyebiliyorsunuz. Çok güzel düzenlenmiş ve çağımıza da uygun hale getirilmiş. O yüzden Akşehir’e geldiğinizde mutlaka büyük üstadın evini ziyaret edin” dedi.