CHP Akşehir İlçe Örgütüne bugüne kadar Mevlüt Cevlan, Cevat Bozoğlu’ndan sonra bugün saat 16.30’da Av. Can Kamalı da Akşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Adaylık başvurusunu parti binasında yapan Av. Can Kamalı burada yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Benim için CHP gibi tarihi anlamlı, etkili ve ülkeyi kuran bir partide gençlik kollarından itibaren hemen hemen her kademeyi görmüş olan bir arkadaşınız olarak Akşehir'i yönetmeye talip olmak ve bu başvuruyu yapmak benim adıma son derece onur ve gurur vericidir.

Demokratik süreçlerden geçirilmesini umduğum adaylaşma sürecinin sonucunda bu görev şahsıma verilirse bütün birikimimi ve yönetme kabiliyetimi ortaya koymak istiyorum. Çocukluğumu, gençliğimi ve mesleğimi icra ettiğim bu kentte birçok insanın yaşamına tanık olma fırsatı buldum. Edindiğim empati ve sorumluluk duygusuyla, Akşehir’imizin  büyük ailesine hizmet etmek, eşsiz şehrimizi daha güzel bir geleceğe taşımak istiyorum.

Samimiyetle ifade etmek isterim ki, bu adaylık benim için sadece bir siyasi görev değil, aynı zamanda bir hizmet sözüdür. Akşehir'in benzersiz doğasını korumak, kültürümüzü yaşatmak için buradayım. Herkesin duygu ve düşüncelerine kulak vererek, kucaklayıcı, şeffaf, katılımcı ve adaletli bir yönetim anlayışıyla daha yaşanır bir Akşehir inşa etmek için yola çıkıyorum. Bu adaylık benim için sadece bir siyasi görev değil, aynı zamanda bir hizmet sözüdür. Herkesimle kol kola yürüyeceğiz. Önceliğimiz Akşehirimiz olacak

Kırgınlıkları, dargınlıkları ortadan kaldıracağız. Akşehir’imizin her köşesini kapsayacak projeler geliştirmeyi hedefliyor, tarihimizi ve kültürümüzü koruma sözü veriyorum. Şehrimizin zengin mirası, geçmişimizin bize bıraktığı bir hazinedir. Bu mirası gelecek nesillere aktarırken, modernizmin getirdiği değişimlere de dengeli bir şekilde adapte olacağız. Sizlerle birlikte, Akşehir'in turizm potansiyelinin yanı sıra tarım potansiyelini de en üst düzeye çıkaracağız. Bilimsel yönetim ve hukukun kılavuzluğu altında, kalkınma için gerekli adımları atarken, iletişimi her zaman ön planda tutacağım. Turizmde yepyeni bir vizyon planımız var. Amacım, şehrimizi dünyanın en bilinen turizm merkezlerinden biri haline getirmek. Bu yolda, sadece ekonomik değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliği de gözeteceğim. Temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak için çalışacağım. Akşehir'in yarınları, hep birlikte yazacağımız bir hikâye. Şehrimizin geleceğine güç katmak için el birliğiyle çalışalım. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

AV. CAN KAMALI KİMDİR?

12.03.1985 günü Akşehir'de doğan Kamalı, ilk, orta ve lise eğitimini Akşehir ilçesinde yaptıktan sonra üniversite eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak tamamladı. 2007 yılında başladığı avukatlık yaşamını bugüne kadar Konya Barosu'na bağlı olarak Akşehir’de devam ettirdi. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünü de bitiren Kamalı, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Bilirkişi Bölge Kurulunda İş Hukuku alanında bilirkişilik görevi yapıyor. CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, CHP Akşehir İlçe Başkanlığı, CHP Konya İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Parti Eğitmenliği görevlerinde bulunan Kamalı son milletvekili seçimlerinde 28. Dönem Konya Milletvekili olarak adaylık başvurusunda bulundu.

Editör: Haber Merkezi