Akşehir Belediyesi Mehter Takımı konseri ile başlayan törene; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Uzbaş, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Süleyman Biçer, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Abdil Yelken, MHP Konya Milletvekili Adayı Avukat Salih Akça, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Salih Akkaya, törende yaptığı konuşmada; “Yaklaşık bir asırlık yani 100 yıllık içme suyu şebekemizi yeniliyoruz. Bu içme suyu dağıtım hattı yenilenmesi projesi ile ilçemizde 9 km uzunluğunda su isale hatlarının inşası, 120 km uzunluğundaki su şebekesinin rehabilitasyonu ve 3 su deposunun inşaatıyla toplam 44 su kontrol yapısı çalışmaları, KOSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından yaklaşık 100 milyon TL bedel ile ihale edilmiş olup bugün de inşallah temelini atmış oluyoruz. Yine bu proje ile hem Akşehir’imizde zaman zaman karşılaştığımız ve hepimizin rahatsızlık duyduğu su kesintileri bitmiş olacak hem de o güzelim Sultandağlarımızdan çağlayan pınarlarımızdan yüzde 40 su kayıpları önlenmiş olacak. Açılışımız hayırlı mübarek olsun.” dedi.

MHP Konya Milletvekili Adayı Avukat Salih Akça; 2019 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı olarak Akşehir için açıklanan 80 proje arasında en önemli olanlardan biri olarak ifade ettiği projenin gerçekleştirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken Başkan Akkaya ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Akşehir ve diğer ilçelerde hayata geçirilen proje ve çalışmalara ilişkin bilgi verirken AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de hükümetin icraatlarına ilişkin hatırlatmalarda bulundu.

Konuşmaların ardından Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci tarafından yapılan açılış duası ile protokol üyeleri açılış butonlarına basarak temel atma işlemini gerçekleştirdiler.