Devre arası transfer döneminde kadroya dahil edilen futbolculara imza töreninin de düzenlendiği programda konuşan Başkan Akkaya, görev süreleri boyunca spora ve özellikle Akşehirspor’a büyük destek verdiklerini anımsatarak, “Akşehir Belediyesi olarak takımımızın şampiyonluk yolundaki mücadelesine destek vermeye devam edeceğiz. Akşehirspor’umuzun 3. Lig yolunda daima yanındayız. Akşehirlilerin özlemle beklediği 3. Lig hedefine inşallah bu sezon ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum” dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Bölgesel Amatör Ligi (Bal Ligi) 7. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Akşehirspor’un futbolcuları ve teknik ekibiyle bir araya geldi. Devre arası transfer döneminde kadroya katılan 5 futbolcu için imza töreninin de gerçekleştirildiği programda Başkan Akkaya, Akşehirspor’un başarılı bir sezon geçirmesi için devre arasında takıma yeni katılan oyuncularla takımın gücüne güç kattığını söyledi.

Amaçlarının şampiyonluk yaşayarak 3. Lig’e çıkmak olduğunu vurgulayan Başkan Akkaya, “Yeni transferlerimizle birlikte daha güçlü bir kadro oluşturduk ve bu oyuncularımızın katkılarıyla başarılı sonuçlar elde etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Görev süreleri boyunca spora ve özellikle Akşehirspor’a büyük destek verdiklerini anımsatan Başkan Akkaya şöyle devam etti: “2018-2019 sezonunda Bal Ligi’nde şampiyon olduktan sonra Play-Off’larda şansız şekilde elenip 3. Lig’in kapısından dönmek zorunda kalmıştık. Bu sezon Play-Off kalktığı için şampiyon olanın direk 3. Lig’e çıkma imkânı bulunuyor. Hedefimiz şampiyonluk, başka hiçbir şey düşünmüyoruz. Takımımızı güçlendirmek için transferler de bu doğrultuda yapıldı. Ben Akşehirspor’a ve taraftarlarımıza sonuna kadar güveniyorum. Akşehir Belediyesi olarak takımımızın şampiyonluk yolundaki mücadelesine destek vermeye devam edeceğiz. Akşehirspor’umuzun 3. Lig yolunda daima yanındayız. Akşehirli hemşehrilerimizin de özlemle beklediği 3. Lig hedefine inşallah bu sezon ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum” dedi.

Akşehirspor Teknik Direktörü Cenap Taner ve Kulüp Başkanı Mustafa Kanyılmaz ise Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya  her zaman maddi manevi desteğini verdiği için teşekkür ettiler.