Pazar günü oynayacağımız Adana Sarıçam Kürkçülerspor karşılaşması öncesinde Akşehirspor Teknik Direktörü Cenap Taner, Takım Kaptanı Serkan Akbakay ve golcümüz Eray Baba karşılaşma öncesinde gazetemize bazı açıklamalarda bulundular.

Çarşamba günü temsilcimiz Akşehirspor’un Kapadokya Suvermez karşılaşması analizi ve hafta sonu oynanacak olan zorlu Sarıçam Kürkçülerspor maçı öncesinde Akşehirspor Teknik Direktörü Cenap Taner şu açıklamayı yaptı;

“Kapadokya Suvermez karşılaşması öncesinde rakibimizin Anamur ve Ömerhanlı maçlarını izleyerek rakip analizi yaptık. Rakibin etkili oyuncuları olduğunu görerek onlarla ilgili oyunumuzda önlemler aldık. Maça etkili başladık. Bunun sonucunda 2-0 öne geçtik. İlk yarının sonlarına doğru penaltıdan 1 gol yedik ve ilk yarı 2-1 biti. İkinci yarının başında skor 2-2 olunca, bu dakikadan sonra futbolcularımın maç kazanma istekleri devreye girdi ve 3-2 öne geçtik daha sonra da 4. golü bulduk. Maçımızın hafta arası Çarşamba günü oynanmasına rağmen tribünlerimizi doldurarak takımımızı destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Pazar günü oynayacağımız Kürkçüler maçı zor bir deplasman olacak ve inşallah üst seviye mücadeleyle istediğimiz sonucu burada da alacağız. Deplasmandaki maçımıza taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Görüldüğü gibi, 4 haftalık periyottaki maçlarımızın hepsini kazanarak bileğimizin gücüyle gurup lideri olduk. İnşallah Akşehirspor’u hak ettiği yere elbirliğiyle getireceğiz” dedi.

 TAKIM KAPTANIMIZ SERKAN AKBAKAY: “GALİBİYET SERİMİZ SÜRECEK”

Akşehirspor Takım Kaptanı Serkan Akbakay, zorlu deplasman öncesi taraftara şu mesajı verdi: "Bu hafta zorlu Adana Sarıçam Kürkçülerspor deplasmanına gideceğiz. Takımımız bu maça çok iyi hazırlandı ve galibiyeti seriye bağladık. Her şey yolunda gidiyor ki, inşallah bu deplasmandan da puanlar alıp maçı da kazanacağız. Takımımızda özgüven üst seviyede.  Taraftarımız her zaman yanımızda ve arkamızda olunca onların desteklerini yüreğimizde hissediyoruz. İnşallah bu mücadelelerimizin sonunun şampiyonluk olacağına biz futbolcular inandık, siz taraftarlarımız da inansınlar. Hafta sonu oynayacağımız karşılaşma gerçekten zor bir maç olacak. Rakibimiz lider Anamurspor Belediyespor’u yendi. Biz de bu maçın öneminin bilincindeyiz. Cenap Hocamızın belirlediği alternatif taktikleri dünkü çalışmalarımızda gerçekleştirdik. İnşallah hafta sonu galip gelip, taraftarımızın ve Akşehir Halkı’nın yüzünü güldürmeğe devam edeceğiz” dedi.

 ERAY BABA GOL KRALLIĞINDA İDDALIYIM

“Lider olduğumuz için mutluyuz. Bizim için rakip fark etmiyor. Bizim o gün sahada ne yapacağımız önemli ve bizim için her maç 3 puan değerinde. İnşallah bu zorlu deplasman maçımızı da sonuna kadar mücadele edip, üç puan alarak ve de liderliğimizi sürdürerek geliriz. BAL 7. Grup’ta son 3 maçımız kaldı ve 3’ünü de final niteliğinde görüyoruz. Maç maç ilerliyoruz. İnşallah kalan maçlarımızı kazanarak ilk yarıyı lider tamamlamak istiyoruz. Gol krallığından önce takımıma gol yollarında katkı verebilmem daha önemli. Gol Krallığını da kovalıyorum, neden olmasın ama önceliğimiz takımımızın her maçta galip gelmesi ve ilk hedefimiz; şampiyon olarak Türkiye 3. Ligine direkt olarak yükselmektir” dedi

Editör: Haber Merkezi