Akşehirspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

“25 Şubat tarihinde oynanan ve grubumuzdaki şampiyonluğu yakından ilgilendiren Niğde Belediyespor Akşehirspor müsabakası öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylar ile ilgili kulübümüz adına açıklama yapmak hasıl olmuştur.

Bilindiği üzere Bölgesel Amatör Lig 7. Grup 17.haftasında haftaya Lider giren Akşehirsporumuz , aynı puan ve averajla 2. Sırada bulunan Niğde Belediyespor deplasmanına konuk olacaktı.  Niğde Belediyespor yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda 125 kişilik bir deplasman kontenjanı ayırabileceklerini tarafımıza iletmiş olmalarına rağmen, İl spor genel kurulu bu sayıyı 25 olarak yazılı bir açıklama yaparak iletmişlerdir. Ama stadın dört bir tarafının açık olması, Böyle Önemli Bir Müsabakanın biletli seyirciler dışında 8 bin kadar izleyici topladığını hatta karşılaşma öncesi bütün takdir haklarını kendileri yönünde kullandıklarını teyit etmiş olduk. Akabininde hafta içi Niğde Grand Hotel ile rezervasyon konusunda anlaşılmış ve karşılaşmadan 1 gün önce yani cumartesi günü saat 15:30 sularında otele giriş yapılmıştır. Ne Tesadüftür ki; Takımımızın kaldığı otelde müsabakanın oynanacağı gün sabahına Niğde Belediyespor taraftarları tarafından 200 kişilik sabah kahvaltı rezervasyonu yapıldığını öğreniyoruz. Akşehirspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve teknik ekibimiz otel idaresi ile görüşüp bu şans eseri denk gelmenin etik olmayacağını, olumsuz bir durumu engellemek adına Niğde Belediyespor taraftarlarının organizasyonunu iptal etmeleri gerektiği söylenmiştir. Bunun üzerine otel idaresi " böyle bir organizasyondan haberleri olmadığını ve bu organizasyonu iptal edemeyiz " diyerek tarafımıza iletmişlerdir. Yönetim Kurulumuz ve Teknik Heyetimiz ile durum değerlendirilip otel değişikliğinin uygun olacağına karar verilip 20:30 gibi Niğde Ramada Otele geçiş yapılmıştır.

Pazar günü karşılaşmanın oynanacağı stada geçmemiz ile birlikte müsabaka öncesi ve müsabaka süresince kafilemize ve teknik heyetimize edilen küfürlerin ve hatta anons ile küfür etme boyutuna varan eylemler ile Saha İçine Atılan Patlayıcı Maddelerin stada hangi şartlarda ve şekilde sokulduğu ise soru işaretidir.? Spor ve sporcu sağlığının Bu Denli Yok Sayılması Kabul Edilemez ve hiçbir zaman da tasvip etmediğimiz bir olaydır.!

Futbol 3 sonuçlu bir oyun olmakla beraber bu işin tabiatında kazanmak kadar kaybetmek de var. Ama maçın orta hakemi, ikinci yarıda hızlı başlayan ve ataklar ile baskın bir futbol oynayan, gol arayan takımımızı önce 71. Dakikada futbolcumuz Bülent İnönü'yü Sadece Topu Düşünerek Kalkmış Olduğu Röveşata Pozisyonu Sonrası Direkt Kırmızı Kart ile oyundan atmakla kalmayıp dakikalar 88’i gösterdiğinde Niğde Belediyespor oyuncusunun ceza sahası içinde TOPA elle müdahalesine de devam kararı vererek maçın sonucuna etki eden iki hareket ile sonucu tayin etmiştir.

Maç sonunda, Niğde tarafarları oyuncularımıza yabancı cisimler atarak yaralanmalarına uğraş vermişlerdir. Gözlemci raporunun incelenmesi ve Niğde de deplasman oynayacak takımların aynı mağduriyeti yaşamamaları adına gerekli ceza ve yaptırımların uygulanması elzem bir hal almaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi; kaybetmek veya kazanmak bu işin doğasında olan şeyler. Ama AKŞEHİRSPOR olarak bu tarz, hiçbir zaman başvurmayacağımız olaylara ve eylemlere de sessiz kalmamızı da kimse beklemesin.!

Önümüzde daha oynanmayı bekleyen 9 karşılaşma var ve bizler bu şampiyonluğu çok istiyoruz! Sadece avantaj kaybettik. Akşehirspor Forması Her Zaman Şampiyonluğa Oynar.” İfadelerine yer verildi.