Sergiye; Halit Kirvan ve Ahmet Er fotoğrafları, Gökçen Eke karikatürleri, Şeneller İpek Halı halı çeşitleri ile katkıda bulunurken, Hüseyin Biçer fotoğraf arşivini paylaşarak destek oldu. Yazar Dursun Solmaz da serginin düzenlenmesinde yardımcı oldu. Ankara’da bulunan Akşehir’i Sevenler Derneği başkan ve yönetim kurulu üyeleri, organizasyonun düzenlenmesinde büyük emek verdiler.

Ankara Kızılay’da bulunan Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde 2 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 16.00’da gerçekleştirilen sergiye; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, ASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Osman Fedai, üst düzey komutanlar ve Akşehir’den gelen vatandaşlar katılım sağlayarak yoğun ilgi gösterdiler. Hemşehrimiz, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Başkan Yardımcısı Kutluhan Taşkın da sergiyi gezen misafirler arasında yer aldı.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Fikri Er, destek verenlere ve katılımcılara teşekkür ederek; “Sergiye diğer illerimizden yoğun bir talep gelmiş olup, o şehirlerimizde de en kısa sürede sergimiz yerini alacaktır. Her şey Akşehir için!” dedi.