Henüz 13 yaşındayken bir spor salonunda çalışmaya başlayan, zor geçen çocukluk ve gençlik yıllarında hem okuyup hem çalışan Ünal Yiğit; lise son sınıfta başladığı spor yaşamını 12 yıldır sürdürüyor. Akşehirspor alt yapısında futbol oynayan, amatör olarak boksla ilgilenen Yiğit, evliliğinin ilk yıllarında çalıştığı spor salonunda, gönül verdiği sporu yapmaya da devam etmiş. Vücut Geliştirme ve Fitness Türkiye Şampiyonası’nda ön elemeyi geçip mücadeleye devam eden 38 sporcu arasında 17. olarak çeyrek finali geçmiş olmayı büyük bir başarı olarak kabul etmeyen Ünal Yiğit; bugünlere, çok çalışarak ve birkaç dostunun desteği dışında sadece kendi imkanlarıyla, dişiyle tırnağıyla gelmiş. İsmini bayrağımızın sembollerinden alan kulübün, pırıl pırıl ve donanımlı salonundan kazandığıyla kendisini gelecek şampiyonalara hazırlamaya çalışan Konarılı genç sporcu, desteklenmesi halinde Akşehir’in ismini ülke ve dünya çapında duyurma konusunda büyük ümit vadediyor. Diğer taraftan Ay Yıldız Spor Kulübü, kapılarını şehit ailelerine ücretsiz açıyor.

Vücut Geliştirme ve Fitness 3. Kademe Kıdemli Antrenörü ve Boks 1. Kademe Yardımcı Antrenörü olan, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen programlar kapsamında 1. Kademe Antrenörlük diplomasını Konya’dan, 2. Kademe Antrenörlük diplomasını Kayseri’den ve kıdemini Diyarbakır’dan alan Ünal Yiğit’in katıldığı seminerlerden de birçok sertifikası bulunuyor.

Ay Yıldız Spor Kulübü; Vücut Geliştirme, Fitness, Crossfit, Pilates, Gym ve Cardiyo, Boks ve Masa Tenisinin yanı sıra kilo alma-kilo verme programları ve protein kafe ile Yeni Mahalle 34004. Sokak Kudret Aslım Apt. adresinde (Akşehir Gençlik Merkezi sokağı, Yaman Market Karşısı) hizmet veriyor. Koşu bandı vb. cardiyo ekipmanları, fitness hareketlerinin daha yoğun bir şekilde yapıldığı ve sürekli tekrarlandığı bir program olan crossfit için stüdyo crossfit alanı ve vücut geliştirmenin gerektirdiği tüm ekipmanların mevcut olduğu salonda kadın ve erkekler için ayrı soyunma odaları ve duş ile bir de kafeterya yer alıyor.

Aralarında 1. Kademe Pilates Antrenörü de olmak üzere kadın ve erkek antrenörlerle çalışılan salonda, kişiye özel antrenman ve beslenme programıyla form kontrolü de sağladıklarını belirten Ünal Yiğit; “Kişinin antrenman geçmişi ve hedefine bakılarak beslenme ve antrenman planı hazırlanır, form kontrolleri yapılır. Dileyen haftada 2-3 kez ter atmaya, dileyen profesyonel bir çalışma programı uygulamaya gelebilir. Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık üye olunabilecek salonumuzda tek bir sloganımız var; Kaybedersen değil pes edersen yenilirsin!” şeklinde konuşuyor.

Özellikle Askeri Okullar Giriş Performans Sınavına hazırlama konusunda dikkat çeken kulüpte bugüne kadar onlarca öğrenci bu sınava hazırlanmış. Yiğit, sınavlarda başarılı olarak Jandarma ve Emniyet teşkilatlarında göreve başlayanlardan Akşehir’e atananlar kendisini ziyarete geldiğinde tarifi zor duygular yaşadığını aktarıyor. Ünal Yiğit ile Ay Yıldız Spor Kulübü ortamında sportif aktiviteyle tanışan ya da profesyonel antrenmanlarına onun eşliğinde start verenlerin programları, yaratılan sinerjiyle aylık ya da yıllık değil, ömürlük olacağa benziyor.