Akşehir Devlet Hastanesinin tam donanımlı olarak hizmet verebilmesimesi amacıyla hastanede eksikliği büyük ölçüde hissedilen ve vatandaşların mağduriyetine neden olan Kalp Damar Cerrahisi ve Anjiyo Ünitesinin, ilçemize kazandırılması yönündeki çalışmalar başarıyla sonuçlandı.

Artık Akşehir Devlet Hastanemizde anjiyografi cihazı çok yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayacak. Hastaneye getirilen ve teslim edilmesiyle yaklaşık iki ay içerisinde anjiyo işleminin yapılacağını ifade eden Akşehir Devlet Hastanesi Yönetici Başhekim Bülent Erdem konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi;

“2021 Eylül ayında Sağlık Bakanlığımızca Akşehir Devlet Hastanesine bir anjiyo merkezi kurulumu için izin verilmiş ve bu izin sonrası gerekli girişimler yapılarak ihale sürecine geçilmişti. Nihayet ihale sonuçlandırılarak Akşehir Devlet Hastanesi’ne bir adet anjiyo cihazı tahsisi yapıldı. 16 Aralık 2023 tarihinde ihaleyi alan firma cihazı ve tüm parçalarını Akşehir’e Devlet Hastanemize getirerek teslim etti. Yaklaşık iki ay içerisinde cihazın montajı, kurulacak alanın fiziki tadilatı, birtakım eğitimler ve kadro tahsisleri gerçekleştirilerek en yakın zaman da şehrimizde ilk anjiyo işleminin yapılmasını planlanıyoruz. Bu cihaz sayesinde gerçekten hastanemize boyut atlatacak bu hizmetle hem kalp krizi geçiren hastaların yerinde tedavisi hem de çabuk müdahale anlamında büyük faydaları olacak. Ayrıca aylık olarak Konya’ya sevk sayımızda da yarıya yakın bir azalma söz konusu olacak ve tüm bunların yanında çevremizdeki diğer illere bağlı olup da ilçemize yakın ilçelerin hastalarına da bu konuda hizmet vererek bölgeye olan hakimiyetimizi perçinlemiş olacağız. Çok uzun süredir takibini yaptığımız altyapısını hazırladığımız bu hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, İl Müdürümüz Sayın Prof. Doktor Mehmet Koç’a ve Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem’e desteklerinden dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi.

Editör: Haber Merkezi