Konser alanını saatler önce dolduran Akşehirliler, konser öncesinde Sunucu Volkan Erel’in şovuyla coştular. Akşehir Açık Hava Tiyatrosu’ndaki konserde sahne alan SAKİLER şarkılarını binlerce kişiye söylerken, konser boyunca yerlerine oturmayan hayranları da grubun şarkılarına eşlik ettiler.

Gruba plaket takdim eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “SAKİLER, yorumlarıyla duruşlarıyla Türk halkının gönlünde yer edindiler. Gerçekten kısa sürede çok büyük başarılar elde ettiler. Kendilerini yürekten kutluyoruz. Konseri ayırdığımız bütçeyi tamamını deprem bölgesine harcayalım demiştik ve diğer ilave bütçelerimizle birlikte 5 milyon liralık bir harcama yaptık. Onların yaralarına sarmaya gayret ettik. Gelinen noktada hemşerilerimiz dedi ki; hayat devam ediyor, konsersiz şenlik olmaz. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen hemşerilerimiz konser yapalım deyince onlara kulak verdik, anket yapmaya karar verdik. Böylece anket sonucunda Sakiler, Zara ve Semicenk’in en çok oy alan isimler arasında yer almalarıyla sanatçılarımızı sizlerle buluşturduk.” şeklinde konuştu.

Başkan Akkaya’nın konuşmasından ilham aldıklarını belirten SAKİLER grubu üyeleri de masraflar dışındaki tutarı depremzedelere gönderme kararı aldıklarını paylaştılar.