Başkan Köle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Akşehir Halkı Kime Oy Verecek? Sevgili hemşerilerim Cevaben ben söyleyeyim bana bize değil kendinize Akşehir e oy vermenin zamanı gelmedi mi?

Yaklaşık olarak 3 yıldır Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Birkaç gün önce Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocam ile konutunda baş başa bir görüşme yaptık, konumuz tabi ki Akşehir ve yaklaşmakta olan Belediye seçimleri idi. Güzel verimli bir sohbetle istişareler de bulunduk. Bu toplantı sonucunda çıkan sonuçları kısa bir süre sonra sizlere aktaracağım.

Yakın zamana kadar Akşehir Belediye Meclisi 3 partinin iradesi ile yönetiliyordu. Cumhur ittifakından seçilen daha sonra istifa edip bağımsız olarak görevini devam eden Burçak Aytaç hanımefendi geleceğin Gelecek Partisi’nde olduğunu görerek Genel Başkanımızın parti rozetini takmasıyla gelecek kadrolarına katıldı. Önümüzdeki meclis toplantıları artık 4 partili olarak devam edecektir. Daha önce meclis üyemiz olmamasına rağmen mecliste Partisi olan hatta ana muhalefet partisi gibi muhalefeti yapan bir parti iken bundan sonra meclis üyemiz Burçak Aytaç hanımla birlikte halka hakka en önemlisi saygı çerçevesinde daha da etkili bir muhalefet yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Genel seçimlerden önce ve sonra aday olacağımı paylaşmıştım, buna istinaden her zaman son dakikaya kadar kendini açıklamayan kişiler bazen aleni bazen de ima yoluyla adaylıklarını dillendirmeye başladılar. Adaylığımı açıklamamın ardından bir araya geldiğimiz siz hemşehrilerimden olumlu tepkiler hatta Akşehir hakkında yapılması gereken işler için isteklerini dileklerini hatta önerilerini almaya da başladım. Bundan da anlaşılacağı üzere halkta bir memnuniyetsizlik hat safhada.

Belediye bünyesinde son günlerde yapılan görev değişikliklerinin, hatta 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde iktidar değişikliğini bugünden gören belediye yönetiminde istediği gibi at oynatan bazı kişiler emekliliklerini isteyip yaptıkları bazı işlerden kurtulmayı düşünseler de yanlış hesap yaptıklarının farkına vararak ve geriye dönük hesap vereceklerini de unutmasalar iyi olur. Yakında başka emeklilik isteyecekleri, hatta tayinlerini isteyenleri de muhtemelen göreceğiz. Bu arada kendilerini ifşa eden aday adaylarına da bir çift sözüm var. Bu halk ithal ürün gibi Akşehir den uzak Akşehir’i doğru düzgün tanımayan adayları istemediklerini bas bas bağırıyorlar duymuyor musunuz? Şu an ki sayın başkandan farkınız ne olacak? Akşehir’e hizmet etmek istiyorsanız bulunduğunuz yerden piar yapmanız hizmetin en büyüğü olacaktır bilginize. Her zaman söylediğim gibi istisnalar kaideyi bozmaz ama bürokrasiden gelenden belediye başkanı olmaz. Olanlarında 20 yıldır görüyoruz.

3 yıl öncesine kadar siyasete bulaşmayan ben, son yıllardaki Akşehir’in halini görünce bana ve bu nezih halka yapılanlardan sonra siyasete girmek zorunda kaldım. Halk tabiri ile uyuyan yılanı uyandırdılar.

En büyük sermayem emeğim cesaretim ve bu memleketin evladı olmaktan öteye değildir. Makam mevki para bende hep ikinci planda olmuştur. Eğer böyle bir düşüncem olsa idi yıllar önce siyasete girer ve bir yerlerde olurdum. Allah’ım tüyü bitmedik yetim hakkını yedirmesin çarçur ettirmesin ve en önemlisi peşkeş çektirmesin.

Son olarak da diğer siyasi partili arkadaşlarıma seslenmek isterim. Önümüzdeki süreci iyi yönetip senden benden olsun dan vazgeçip bu güzel memleketimizin kaderiyle oynamayın. Bazı alışkanlıklardan vazgeçin. Artık partiler için, kişisel egolar için değil de Ak şehrimiz için bir şeyler yapmanın zamanı gelmedi mi? Siz saygıdeğer seçmenler, hemşerilerim partiler için değil de Akşehir için, kendiniz için oy kullanmanın zamanı gelmedi mi?

Artık el birliğiyle bu şehri en iyi şekilde yönetip memleketimizi çok iyi yerlere getirmek için çaba harcayalım. Bu sefer Akşehir için geleceğimiz için sandığa gidelim. Gelecek güzel olacak inşallah hepinizi saygı sevgi ve hürmetle selamlarım.”