Aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de en geç 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’ye kadar istifa etmeleri gerektiğine ve istifa etmelerine ilişkin esas ve usullerin 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu’nun 40’ıncı maddesi uyarınca belirlenmesine dair karar almıştı.

Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi’nin 29 Ağustos 2023 tarihinde yapılan ilçe kongresinde CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen; Eyüp Oyan ve Metin Genç görevlerinden istifa ettiler.

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Akşehir Belediye Başkan Adayı olan Eyüp Oyan’ın Dereçine Belediye Başkan Aday Adayı olmak için, Metin Genç'in de belediye meclis üyesi aday adayı olmak için yönetim kurulundan istifa ettikleri konuşuluyor.

CHP İlçe Başkanı Sevim Uzun istifaların doğru olduğunu ancak Hatice Kayhan'ın partideki görevine devam ettiğini söyledi. Başkan Uzun partililerine aday adaylığı için Başvuruların devam ettiğini kısa süre içerisinde bunu kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti.

Editör: Haber Merkezi