Yurt genelinde olduğu gibi “11 Kasım saat 11:11” itibariyle Engili Mahallesi’nde başlayan etkinliğe; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Akşehir Orman İşletme Şefliği ekibi, Adliye ve Cezaevi personeli, şehit yakınları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.    

Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı’nda 250, Akşehir Şehitleri Hatıra Ormanı’nda 61 ve Adalet Ormanı’nda 60 olmak üzere toplam 371 Karaçam ve Sedir fidanı daha geleceğe nefes olmak üzere toprakla buluşturuldu ve can suyu verildi.

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan fidan dikme etkinliklerinden ilki, Yarenler Mahallesi’ndeki Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Doğal Yaşam Alanında bulunan ağaçlandırma sahasında gerçekleştirildi. İlçe protokolü ve minik katılımcılar tarafından söğüt, çınar, at kestanesi ve dişbudak olmak üzere 65 fidanın dikimi gerçekleştirilirken, Akşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince de 24 Ağustos, Tunahan, Cumhuriyet ve İstasyon Bulvarlarına 140 fidan dikimi yapıldı.

Akşehir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Vahap Gazi Kuran Kursu’nun 4-6 yaş grubu öğrencileriyle başlatılan ağaçlandırma çalışmalarında ise 4 söğüt, 7 çınar, 12 at kestanesi ve 42 dişbudak fidanı toprakla buluşturuldu.

Ağaçlandırma etkinliklerine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Akkaya; Geleceğe Nefes projesi kapsamında ilçe genelinde 2022 yılında toplam 600 ağaç, bin muhtelif süs bitkisi ve 10 bin gül dikimi gerçekleştirildiğini, süs bitkisi ve fidan dikimleri ile ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ