Seçimlerde muhalefetin kazanması durumunda yaşanacağı iddia edilen gelişmelerin, aksine mevcut iktidarla yaşandığını aktaran Ali Dağhan, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi:

“Seçim geçeli 2 ay oldu. Seçimde AKP’nin vadettiği söylemleri şöyle bir hatırlayacak olursak; eğer AKP iktidara gelmezse Milleti İttifakı bölücülerle seçim ittifakı yaparak ülkeyi bölücülere teslim edecekler, dediler. Yine eğer AKP iktidara gelmezse Doların 20 lirayı geçeceği, akaryakıt fiyatlarının fırlayacağı söylendi. Vatandaşımız da bunlara inandı ve oylarını verdi.

Şimdi tabloya bakacak olursak; bugün Dolar 26 lira, Euro 30 lira, akaryakıt yüzde 70 zam gördü. Emekliye, memura yaptıkları zam bir ay olmadan eridi gitti. Piyasa yangın yerine döndü. Fakir fukara perişan. İnsanlar ürünlerini yok pahasına satıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin siloları, Ukrayna’dan gelen arpa ve buğdayla doldu. Dünyanın en iyi kirazını üreten Akşehirli üreticimiz ilk gün 65 liradan açılan fiyatı görünce çok mutlu oldu ama bu mutluluğu bir gün sürdü. Son günlerde 15 liraya düştü ama şimdi satacak tüccar bulamıyor. Diğer taraftan HÜDAPAR, AKP sayesinde Meclis’te.

Bu iktidar zenginlerin iktidarıdır. Lütfen bize inanın dedik seçmene, inanmadılar. Buna iki örnek vereceğim; Kur Korumalı Mevduat hesabı açanların parası enflasyondan hiç etkilenmedi. Döviz yükseldikçe onlar avuçlarını ovuşturup durdular. Başka bir örnek; çiftçinin, esnafın, vatandaşın kullandığı akaryakıttan KDV alınırken yatları katları olan zenginlerden KDV alınmıyor.

Akşehir 21 yıldır AKP’li başkanlarla yönetiliyor, bu konuda bir şey söylemeye gerek yok. Gören ve yaşayan sizsiniz. Yerel seçimlere az kaldı. Milleti ekonomik bakımdan ezen bu iktidar, seçim yaklaşınca bu seçimde yapılanların aynısını yapıp sizi kandırmasın.

Memleket sevdalılarının partisi İYİ Parti göreve hazırdır. Biz bu memleketin makus talihini değiştirecek tek partiyiz. İnşallah sizin desteğinizle her şey iyi olacak.”