Yetiş Avcı, 14 Mayıs seçimlerini Türkiye’nin siyaset hayatında en kritik dönemeçlerden biri olarak gördüğünü belirtirken Emre Başoğlu da aday adaylığına dair değerlendirmesinde; “Sağıma ve soluma bakmadan BEN VARIM diyorum” ifadesini kullandı.

Yetiş Avcı, yaşanan depremlerde hayatlarını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilediği açıklamasında özetle;Şehrimize, memleketimize ve hemşehrilerimize gönül borcumu ödeyebilmek için bu kutsal ve asil mücadelenin içinde yer almak gayesiyle verdiğim bu kararda yanımda duran ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Göğsü imanla, memleket sevgisiyle, kendi insanına muhabbetle dolu AK Parti sevdalıları olarak hepimizin yolu açık olsun diyor, hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah utandırmasın.” ifadelerine yer verdi.  

Aktif bir öğrencilik hayatı geçiren, telifi kendisine ait olan 4 boyutlu öğrenme modelinin müellifi olan Emre Başoğlu; MÜSİAD Azerbaycan Şubesi Genel Sekreterliği, Milli Türk Talebe Birliği Samsun Kurucu İl Başkanlığı ve Milli Birlik Cemiyeti Akşehir Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulunmasının yanı sıra AK Parti Samsun 7. Olağan Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Adaylığının Konya ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyenBaşoğlu, aday adaylığına ilişkin olarak; “Konya’mız, Akşehir’imiz, ülkemiz ve milletimiz için çalışacak, çaba sarf edeceğiz. Cumhuriyet tarihinin en büyük değişim hamlesini başlatan, geçmişi başarılarla dolu, geleceğe dair sağlam hedeflere sahip bir siyasi anlayışın içerisinde bulunmaktan, AK Parti’nin bir neferi olmaktan son derece mutlu ve gururluyum.” dedi.