Yunak Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen program öncesinde kitaplarını imzalayan Kapaklıkaya; esprili ve çarpıcı bir dille yaptığı sunumunda çoğunlukla kendi çevresi ve aile hayatından örnekler verdi. Kısa bir süre önce kızını kaybettiğini belirten Alişan Kapaklıkaya, kızının verdiği konferanslarda insanlardan izin isteyerek konuşma yapması gerektiğini söylediğini aktararak, konuşmasına; “İzin verirseniz sizin gönlünüze, yüreğinize misafir olmak istiyorum.” sözleriyle başladı.

“Aile ve Çocuk” başlığını açarak başladığı sunumu boyunca sık sık dinleyicilerle iletişim kuran Kapaklıkaya, hayatın gerçeklerini öğretmediği gerekçesi ile zaman zaman eğitim sistemini de eleştirdi. Bir süre öğretmenlik yaptığını söyleyen Kapaklıkaya; “Bazı İnsanların iki tanrısı var; birisi Allah, diğeri el alem ne der tanrısı, bu yüzden benim bile yuvam yıkıldı.” sözleri ile aile içinde ve özellikle eşler arasında doğru iletişim kurmanın önemine dikkat çekti. Alişan Kapaklıkaya; “Yaşamak, başımıza gelen felaketleri lehimize çevirme sürecidir.” ifadeleriyle dinleyicilerden alkış aldı.

Aile içinde çocuklara nasıl davranılması ve öğrencilerin ders çalışırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konuları ile sunumuna devam eden Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Kapaklıkaya; sevginin emek, bakım ve ilgi istediğinin de altını çizdi.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, Başkan Yardımcısı Hacı Erşan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun, MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil, Yunak Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Alphan, Yunak KOMEK Müdürü Ekrem Varol, Yunak MYO öğretim görevlileri ve vatandaşların izlediği konferansın sonunda Başkan Konak tarafından Alişan Kapaklıkaya’ya hediye takdim edildi.