Anma gecesi öncesi saat 18.00’de Ali Baki Çağlayan tarafından hazırlanan Ahmet Çuhacı şiirleri sergisi açıldı. Sergide fotoğraflarla desteklenen pek çok şiir panolarda yer aldı.

Milli Maç nedeniyle program saat 20.00’da başladı. Programa Akşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal, Ahmet Çuhacı’nın eşi, kızı ve torununun yanı sıra geniş bir halk katıldı.

Öncelikle Ahmet Çuhacı’nın şiirinden yola çıkılarak Semih Taytak tarafından hazırlanan “Arasta” belgeseli izlendi. Belgeselde “Pervasız” gazetesi eski matbaası ve rahmetli Ahmet Şener’in yer alması duygulandırdı.

Belgeselden sonra sahneye çıkan Akşehir Belediye Başkanı Köksal, Çuhacı’nın sağlığında ona yazmış olduğu iki şiirini okudu. Başkan Köksal, Çuhacı’nın yaşadığı dönemde İstanbul’da böyle bir gece düzenlemek istediğini ancak Ahmet Çuhacı’nın tevazuu ve hastalığı engel olmuştur dedi.

Şiir dinletisinden sonra Ahmet Çuhacı şarkılarına geçildi. Önce sahneye Coşkun Demir çıktı. Grup Dünyanın ortası eşliğinde “Sevgi kuşun kanadında”, “Öğretmenim” ile birlikte bir şarkı daha okuyarak sahneden ayrıldı.

Sahneye çıkan Melahat Gülses, kızı Neva Gülses eşliğinde eşi Necip Gülses’in bestelediği bir Ahmet Çuhacı şiiri okudu.

Grup Dünyanın ortası ile birlikte sahnede yer alan Şahabettin Genç, “Bana bir türkü söyle”, “Biçare” ve “Akşehir’in ardı dağlar” parçalarını seslendirdi.

Son olarak sahneye çıkan Hacer Yıldırım, “Seyir Defteri”, “Hele bahar hele yaz gelsin” ve “Sevda değil” türküleriyle program sona erdi.

Editör: Pervasız Web