Akşehir Belediyesi ve Akşehir Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği, Akşehir’in kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmak için nitelikli oyunları tiyatro severlerle buluşturmaya devam ediyor.

İskoç yazar John Buchan'ın 1915 yılında kaleme aldığı “39 Basamak” isimli casusluk romanından esinlenerek sahneye uyarlanan “39 Buçuk Basamak” adlı komedi oyunu bu kez Akşehirliler için sahnelendi.

Yönetmenliğini Oğuz Utku Güneş'in üstlendiği ve eseri kaleme alan John Buchan’ın başkahraman haline getirildiği oyun; ulusal bir insan avının ana hedefi olan John’un, kılık değiştirerek Haydarpaşa Garı’ndan hareket eden Anadolu Ekspresi’ne binmesini ve kendini aklayabilmek için “Dünyanın Ortasına” yani Akşehir’e doğru yola çıkmasını konu ediniyor.

Akşehir Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun izleyenlerin büyük beğenisini kazanırken, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya oyunun ardından Akşehirlilere keyifli bir akşam yaşatan oyunculara teşekkür ederek, günün anısına Nasreddin Hoca işlemeli tersine çalışan saat hediye etti.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, Akşehir Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Buğra, siyasi parti temsilcileri, bazı kamu kurum müdürleri ve belediye meclis üyelerinin de izlediği oyunun sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirildi.

      

Editör: Haber Merkezi