Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a yazdığı açık mektupta Akşehir’in Büyük Taarruz’daki önemine dikkat çekti. Büyük Taarruz’un kararlarının bir futbol müsabakası münasebetiyle Akşehir’de alındığını, bu önemli maçın Akşehir’de yapılmasının herkesi ziyadesiyle memnun edeceğini söyledi.

İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Afşar’ın Bakan Bak’a yazdığı açık mektup şöyle:

 “T.C Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak’a Açık Mektup;

Sayın Bakanım;

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden, ülkemizin iki güzide takımı Galatasaray ve Fenerbahçe Spor Kulüplerinin 29 Aralık Cuma Günü Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’da oynanması planlanan ve sebebi ne olursa olsun maalesef oynanamayan futbol maçı ülkemizde bilgi kirliliğinin de etkisi ile istenmeyen fikir ayrılıklarına sebep olmuştur.

Kuşkusuz Cumhuriyetimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin birleştirici değerleridir.

Kuruluşumuzda hayati öneme sahip, Büyük Taarruz’un önemli kararlarının alındığı Batı Cephesi Karargahı’nın Akşehir’imizde olması ve taarruz kararlarının burada bir futbol müsabakası münasebetiyle alınmış olması Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında ertelenen maçın Akşehir’imizde yapılabileceği fikrini doğurmuştur. Böyle bir organizasyonun Akşehir’imiz de yapılması hiç kimsenin itiraz edemeyeceği, kaybedeninin olmayacağı, hataların telafi edilebileceği bir şölene dönüştürebilmek için sizleri güzel Akşehir’imizde ağırlamaktan onur duyarız. Saygılarımla…”

Editör: Haber Merkezi