Sevim Uzun, CHP Akşehir ilçe binasında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere iki büyük emanetinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş Yıl dönümünde, partimizin bayrağını daha yükseklere taşımak hedefi ile CHP İlçe Başkanlığı ve yönetimine genç ve çalışkan kadromuzla en iyi şekilde hizmet etmeye talibiz.

Bu doğrultuda içe dönük değil, dışa dönük ve güçlü bir örgütü inşa etmek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin ve önemli yerlere taşımak ana hedefimizdir.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisinde görev yapmaktan gurur duyuyoruz. Çıktığımız bu yolda; demokrasi, adalet, toplumsal huzur ve barış derdinde olan, karanlığı aydınlığa dönüştürmek isteyen partili, partisiz tüm halkımızla yürümek hedefindeyiz. Herkesi örgütlü ve kararlı mücadelemizde yanımızda olmaya davet ediyoruz.”

CHP Akşehir İlçe Kongresi, 27 Ağustos 2023 Pazar günü Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılacak. İlçe Başkanı Ali İlker Gencer’in yeniden aday olmayacağını açıkladığı kongreye, yaklaşık 150 delegenin yoğun katılımı bekleniyor.