Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün koordinasyonunda Mevlana Kalkınma Ajansı katkıları ile “OSB Müdürleri 2. İstişare Toplantısı” Akfood Gıda ev sahipliğinde Akşehir Organize Sanayi Bölgesinde düzenlendi.

12 Aralık 2023 Salı günü düzenlenen toplantıya, Akşehir Kaymakamı ve Akşehir OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı ve Akşehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Akşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İhsan Bostancı, TSE Konya Bölge Koordinatörü Mehmet Yıldırım ile Akşehir OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çakır Buğra, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Murat İmre, İsa Kurt ve Konya Bölgesinde bulunan Organize Sanayi Bölge Müdürleri katılım sağladı.

Toplantıda Akşehir OSB Müdürü Murat Balaman, Akşehir OSB hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Konya sanayisi hakkında bilgiler veren Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı’nın ardından Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İhsan Bostancı ve TSE Konya Bölge Koordinatörü Mehmet Yıldırım genel bilgilendirmeler yaptılar. Toplantıda bölgeler ve kurumlar arasındaki işbirlikleri dair görüşmeler yapıldı.

Toplantı sonrasında heyetle birlikte Akfood Gıda ve Hars Traktör firmaları ziyaret edildi.

Editör: Haber Merkezi