Akşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ve Özel Kalem Müdürü İsmail Kıyıcı ile Akşehir’deki Fakülte ve Meslek Yüksekokullarının akademisyenleri ve basın mensupları katıldı.

İndirim Kartı Uygulamasının detaylarını aktaran Başkan Akkaya; Akşehir’in 100 bin nüfusa ulaşması durumunda bazı kurumlarda norm kadro sayısının, Emniyet Müdürlüğü’ndeki personel sayısının ve Akşehir Devlet Hastanesi’ndeki doktor sayısının artması, Akşehir’de kadın sığınma evi ve güzel sanatlar lisesi açılabilmesi gibi birçok kazanımlar elde edileceğini hatırlattı. Akkaya konuşmasında, özetle şu ifadelere yer verdi:

“En önemli kazanım ise yeni iller ile ilgili bir çalışma başlatılması ve il olmak için 100 bin nüfus şartı aranması halinde Akşehir’imizin bu şartı sağlayacak olmasıdır. Geçtiğimiz hafta boyunca, kampanyaya hız kazandırmak, daha fazla katılım sağlamak adına sürekli toplantılar, çalışmalar ve araştırmalar yapıldı. Nüfus kaydını Akşehir’e aldıran, Akşehir’de ikametgahı olup da birinci adresi Akşehir olmayan hemşehrilerimizin birinci adreslerinin Akşehir olmasını sağlamak, Akşehir’de öğrenim gören öğrencilerin ikametgahlarını Akşehir’e aldırmak ve onları özendirmek adına çeşitli kazanımlar sunalım istedik.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız tüm ticari sektörlerle ve özellikle gençlerimize hitap eden kafe, lokanta ve benzeri yerlerle görüştü. Sağ olsun işletmecilerimiz ‘Biz de bu kampanyaya varız’ dediler. Belediyemize ait 3 işletme ile beraber 21 işletmemiz bu kampanyamıza katılarak, ikametgahlarını Akşehir’e aldıran öğrencilerimize Mart ayı sonuna kadar yüzde 20 indirim sağlamayı öngördüler. Ulaşım sektöründe AKSEL firması da Haziran ayı sonuna kadar yüzde 20 oranındaki indirimi devam ettirecek. Bu kampanyaya katılan işletme sayımız zaman içerisinde artacak. Türk Telekom da mobil tarifelerinde bu öğrencilerimiz için uygun kampanyalar hayata geçirecekler.”

Sadece öğrencileri değil, evi Akşehir’de ancak ikametgah adresi dışarıda olan tüm hemşehrilerimizi davet ettiklerini söyleyen Başkan Akkaya; “Akşehir’de olup dışarıda yaşayan hemşehrilerimizi de bu kampanyamıza destek vermek üzere bekliyoruz. Bir haftalık süreçte ikametgahlarını Akşehir’e aldırmak isteyenlerin yoğun faaliyetleri devam ediyor, bu da bizi heyecanlandırıyor. Bu kampanyamızdaki en önemli konu 31 Aralık 2022 tarihine kadar ikametgâhlarını Akşehir’e aldırmak önemli. 31 Aralık nüfusu bizim için önemli.” şeklinde konuştu.

Kampanyadan Nasıl Yararlanılacak

Kampanyaya katılarak yüzde 20 indirim uygulayacak olan işletmeler; Aksel Turizm, Amcamın Yeri, Mavibahçe, Cafe Cadde, Gülmece Kafe, Kilim Pastanesi, Kahve Diyarı, Akkaya Döner, Joy Döner, Çıtır Simit, Güvendik Pastanesi, Akşehir Evi, Büşra Pide, Firuze Kafe, Ayışığı Kafe, Kaktüs Kafe, Mehmet Çingiloğlu Dönerci, Şehiriçi Minibüs Kooperatifi, Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi, Hıdırlık Sofrası ve Takkasızlar Konağı şeklinde sıralanıyor.

Yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen öğrenciler, ikametgahlarını Akşehir’e aldırdıklarına dair belge ve öğrenci belgesi ile indirim kartlarını Belediyeden teslim alacaklar.