Yaz tatilinin hemen öncesindeki haftada Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatları ile yapılan etkinliklerde, öğrencilerin sanatsal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlere teşvik edilmesi ile keyifli ve öğretici bir hafta geçirmesi adına tüm ülke genelinde olduğu gibi, Yunak İlçesi okullarında da etkinlikler devam ediyor.

Yeni uygulamanın öğrencilerce benimsendiğini belirten Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okullarımıza gönderilen faaliyetler çerçevesinde, öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmesi, yeteneklerini ifade edip sergilemesi, takım çalışması ve sorumluluk bilincini geliştirmesi yanında okulun sadece akademik gelişim için değil aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişim içinde çok önemli olduğunu kavramaları amaçlanmıştır.

Bu bağlamda ilçemizde düzenlenen "Yıl Sonu Etkinlikleri" tüm okullarımızda devam etmekte olup, öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor" dedi.

Karne öncesi 10-13 Haziran tarihleri arasında 4 gün süren "Yıl Sonu Faaliyet Haftası" nda okullarda çeşitli gezi, gözlem, kermes, ziyaretler, yarışmalar, hediyeleşmeler, oyunlar, hitabet yetenekleri, gurup tartışmaları, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştiriliyor. Ayrıca Takas Saati, Yetenek Paylaşım Saati, Görsel Sanat, Bilim ve Spor Saati, "Bir Derdim Var" Saati, Ben Her Yerde Varım gibi etkinliklerle öğrencilerin keyifli, beceri artırıcı ve bilgilendirici vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Editör: Pervasız Web