Eğitim konusunda sunduğu desteklerin meyvesini almaya devam eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, özellikle LGS’de başarı çıtasını giderek yükseltiyor. 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen LGS sınavında da tercih süreci sonrasında açıklanan yerleştirme sonuçları, Yunak’ta yüzleri güldürdü.

İlk kez Türkiye ikinciliği çıkaran Yunak’ta 15 öğrenci Fen Lisesini kazanırken 30 öğrenci de proje okuluna yerleşti. 5 öğrenci ise Fen Lisesi puanına sahip olmasına rağmen tercihini Anadolu Lisesinden yana kullandı. Sınava katılan gençlerden 5’i Sosyal Bilimler Lisesine, 4 öğrenci de Spor Liselerine yerleşti. Kontenjanı 30 olan Sağlık Meslek Lisesi tamamen dolarken diğer gençler ise Anadolu Liseleri, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine yerleştiler.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, LGS ve tercih sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde; “Eğitimde başarı bir takım meselesi. Kaymakamlığımızın, okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, rehber hocalarınızın, ebeveynlerimizin tamamının katkısı var. Bu yıl 15 öğrencimiz Fen Lisesine yerleşti. Bu öğrencilerimizden Türkiye İkincisi olan kızımız, Meram Fen Lisesi’ni tercih etti. Yolları açık olsun. Milletimize ve devletimize hizmet için akademik başarı önemli. İnşallah bundan sonraki eğitim öğretim yıllarında da başarılarımız devam edecek. Herkesi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.