Yunak'ta 'Jandarmanın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Etkinliği' çerçevesinde, öğrencilerin bir kısmı karnelerini jandarma komutanlarının ellerinden aldılar. Okulların kapanması ile Jandarmanın Kuruluş Yıldönümü aynı güne denk gelince, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı çocuklara bir sürpriz hazırlayarak Hacı Tekin İlkokulu öğrencilerinin karne dağıtım programı, İlçe Jandarma Komutanlığının bahçesinde gerçekleştirildi.

 İlkokul birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen öğrenciler, hazırlamış oldukları mektup ve resimleri jandarma komutanlarına takdim ederek, kuruluş günlerini kutladılar. İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren ve diğer jandarma personeli, öğrencilerle tek tek ilgilenerek karnelerini ve hediyelerini verdiler. Değişik bir ortamda karnelerini alan öğrenciler, daha sonra kışlanın bahçesinde bir süre oyun oynadılar.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve Okul Müdürü Ibrahim Tobi'nin de hazır bulunduğu karne dağıtım ve kuruluş yıl dönümü etkinliği, yapılan ikramlarla son buldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, toplumun huzur ve güvenliğininin sağlanmasında büyük bir özveri ile görev yapan Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek Jandarma Komutanı Hüseyin İmren nezdinde tüm teşkilatın gününü kutladı.

Yunak İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren de, kuruluş yıl dönümlerinde böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan şeref duyduğunu belirterek organizasyon için İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan' a teşekkür etti.

Editör: Pervasız Web