"e Twinning Her Okulda" projesi kapsamında, Yunak İnönü Ortaokulu Müdürü Buse Aydın Tuaç ve Romanya’dan Mirela Negura kuruculuğunda “Certain Day” projesinde sona gelindi.

Konya Yunak Fatih İlk ve Ortaokulundan Sedat Tuaç, Ali Eyvaz, Setenay Ünlüer, Kocaeli Çayırova İlkokulundan Zeynep Kahrıman, Antalya Serik Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulundan Huriye Aksu Özcan, Mersin Toroslar Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Gülnihal Alkan Dilbaz, Ankara Keçiören Şinasi İlkokulundan Semra Doğan, Slovakya Habovka İlkokulundan Miroslava MYDLİARAVO projenin diğer paydaşları arasında yer alıyor.

Proje; yaratıcı ve eleştirel düşünme, bilişim teknolojileri kullanma, kendini ifade etme, işbirliği ve iletişim becerilerini geliştirmeyi ve disiplinler arası yaklaşımı uygulamayı amaçlayan bir proje olup, Ocak ayında başladı ve Haziran ayında bitecek şekilde planlandı.

Proje, dünyadaki belirli ve özel günler ile ilgili etkinlikleri içeriyir. Dünya Patlamış Mısır Günü, Dünya Kediler Günü, Dünya Sanat Günü, Dünya Tiyatrolar, Dünya Aile Günü etkinlikleriyle tamamlanmaya hazırlanıyor. Proje sonunda öğrenci ve öğretmenlere projeye katıldıklarına dair sertifikalar verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, e Twinning Yunak ailesi olarak iyi bir ivme kazandıklarını belirterek her geçen yıl, hem ulusal hem de Avrupa etiketi alma konusunda büyük başarı elde ettiklerinin altını çizdi. İşcan, ayrıca ilçe temsilcisi, temsilci yardımcısı ve proje yapan öğretmenler ile projelere destek veren okul yöneticilerine teşekkür etti.

Editör: Pervasız Web