Yunak'ta 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü münasebetiyle ilk tören, Atatük Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Hükümet Konağı önünde yapılan törende, Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan ve Belediye Başkanı Vekili Bekir Coşkun tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Buradaki tören, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren'in konuşmasının ardından sona erdi.

Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan ikinci tören ise, Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Buradaki törende bir konuşma yapan Öğretmen Elif Ulutaş, günün önemine vurgu yaptı ve gençlere Çanakkale ruhuna sahip çıkmalarını söyledi. Çanakkale Savaşı Belgeselinin izlenmesinin ardından şiirler ve asker mektupları okundu. Çanakkale Destanı adlı oratoryonun sunumunun ardından buradaki tören sona erdi.

Törenlere; Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Cumhuriyet Savcısı Hasan Uğur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren, İlçe Emniyet Amiri Numan Salatan, gaziler, gazi ve şehit yakınları, diğer daire ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Etkinlikler çerçevesince Kaymakam Özgür Pelvan ve O'na eşlik eden protokol mensuplarınca, şehitlikler ile şehit aileleri ziyaret edildi.