Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen “Bizim Okulumuz” (Okul Merkezli Gelişim Projesi) yönerge ve proje takvimi doğrultusunda belirtilen hedef belirleme süreci ve ardından bu hedefleri gerçekleştirme işlemleri Yunak ilçesinde devam ediyor.

Yunak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve özel büroda görevli öğretmenlerin katılımlarıyla okulların ihtiyaçları ve gücü nispetinde önce hedefler belirleniyor. Zaman zaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın da katıldığı ziyaretlerde okulların ihtiyaç analizleri yapılıyor, hedefler konuluyor ve bu hedeflerin gerçekleştirmesi durumu kontrol ediliyor.

2023 yılı sonu itibariyle tüm okulların hedef belirleme çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bu hedeflerin gerçekleşme oranını yükseltmek için çalıştıklarını dile getiren Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan şunları söyledi;

"İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan "Bizim Okulumuz" Projesi, belirlenen gelişim alanları ve kriterler çerçevesinde hazırlanan yazılım sistemi üzerinden her okulun kendi mevcut durumunu, gelişimini görebildiği, 21. yy yeterliliklerine sahip okul ortamları oluşturmayı, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri sosyal ve toplumsal anlamda güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda ilçemiz merkezinde ve mahallelerinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerimize yeni hedefler belirleyip 2023 yılı gerçekleştirmiş oldukları hedefleri inceledik. Yeni yılda bu hedeflerin gerçekleşme durumlarını takip edeceğiz. İlçe olarak bu projeye büyük önem ve değer veriyoruz. Okullarımızın yapmakta zorlandıkları durumlarda ilçe milli eğitim olarak destek veriyoruz. Yetemediğimiz durumlarda ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünden talep ediyoruz. Bu konuda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İl Müdürümüz Sayın Murat Yiğit' e ve ekibine teşekkür ediyorum. Ayrıca, projenin yürütülmesinde gayret ve özverili çalışmalarından dolayı çalışma arkadaşlarıma ve meslektaşlarıma teşekkür ediyorum."

Editör: Haber Merkezi