Sergi açılışına; Yunak Kaymakamı Murat Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürleri Kerim Atik ve Abdullah Tunçez, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren, SYDV Müdürü Özkan Kılınç, Karakol Komutanı Hacı Mustafa Bayramoğlu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çeşitli atıklardan matematik ve fen bilimleri konularını destekleyici araç-gereç yaparak konuları pekiştirirken doğaya da katkıda bulunan öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı sergiyi gezen davetliler, öğrencilerden eserler hakkında bilgi alırken Bilim Sanat Sergisinde yer alan resim ve el işi sergisinde yer alan eserleri de tek tek incelediler.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, sergi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Atıkların geri dönüşüm süreci içinde değerlendirilmeden bertaraf edilmesi hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden oluyor. Kullanmadığımız atık gazetelerin tablo haline gelmesi, etrafımızda çöp dediğimiz nesnelerin birer sanat eserine dönüşmesi, öğrencilerimizin çevreye olan duyarlılıklarının en güzel örneğidir. Bizler gelecek nesillerimizden emanet aldığımız bir çevreyi yaşıyoruz. En güzel temizlik, kirletmemektir. En güzel tasarruf israf etmemektir.  Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi gönülden kutluyorum.” dedi.