23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ilk tören, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan'ın Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı. Yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklâl Marşımızın ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in mesajı okundu ve buradaki program sona erdi. Çelenk Sunma programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın yanı sıra, kurum amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, bayrak flama guruplari ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Her okul kendi bünyesinde kutlamalar yaparken ilçe programı protokolün katılımıyla Fatih İlkokulunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut işcan tarafından yapıldı. Daha sonra okul öncesinden son sınıfa kadar öğrenciler tarafından hazırlanan oyunlar, şiirler, yarışmalar ve çeşitli gösteriler sahnelendi. Pek çok gösterinin olduğu kutlamaları Yunak halkı da ilgiyle izledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına; Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Belediye Başkanı Ali Konak, Cumhuriyet Savcısı Hasan Uğur, Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, şube müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile siyasî parti temsilcileri, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.