Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliği ile sentetik sahada yapılan koşu dört grup halinde ferdi olarak gerçekleştirildi.

Yıldız kızlar kategorisinde alınan sonuçlar şöyle: Birinci Sedanur Yılancı (Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu), ikinci Yaren Ertop (Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu), üçüncü Nurbanu Gençer (Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu)

Yıldız erkekler: Birinci Cemocan Kale (YIBO), ikinci Recep Tayyip Yalım (Fatih Ortaokulu), üçüncü Onur Gencer (İnönü Ortaokulu)

Genç kızlar: Birinci Hatice Sevde Tobak (Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),ikinci Fadime Gölcür (Cemal Karacan Anadolu Lisesi), üçüncü Berfin İnal (Cemal Karacan Anadolu Lisesi).

Genç erkekler: Birinci Türker Şarlak (Cemal Karacan Anadolu Lisesi), ikinci Hamza Kuşçu (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), üçüncü Muammer Uysal (Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu).

100. Cumhuriyet Koşusuna izleyici olarak katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, koşuya katılan tüm öğrencileri tebrik ederken, beden eğitimi öğretmenlerine, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili İsmail Özdemir'e ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

Dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde verilecek.