Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yapılan bu atamaların Yunak ve eğitim camiasınca sevinçle karşılandığını bildirerek; “İlçemizde görev yapmakta iken iller arası yer değişikliği kapsamında tayinleri çıkan iki öğretmenimize Yunak’taki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, atandıkları yeni yerlerinde muvaffakiyetler diliyorum. İl dışından ilçemize gelen 46 öğretmenimize de hoş geldiniz diyor, Yunak’ı tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Artık eğitimde daha güçlüyüz. Bu atamalarla birlikte hem kısmen var olan öğretmen açığı kapanmış olacak hem de okullarımız yeni bir soluk, yeni bir dinamizm kazanacaktır.” dedi.

Yunak ilçesine gelen 46 öğretmen ve branş dağılımı söyle oluştu: Sınıf Öğretmenliği 10, İngilizce 7, İlköğretim Matematik 5, Türkçe 5, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4, Bilişim Teknolojileri 3, Okul Öncesi 3, Fen Bilimleri 2, Müzik 1, Sağlık Hizmetleri 1, Sosyal Bilimler 1, Rehberlik 1, Tarih 1, Türk Dili ve Edebiyatı 1, Elektrik Elektronik Teknolojileri 1.

Ataması yapılan öğretmenler, 7 Ağustos 2023 tarihi itibariyle ilişiklerini kesip yeni yerlerinde göreve başlayabilecekler. Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvurularının kabul edilmesi ve onay süreci ise 7-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.