Öğrencilere matematiği sevdirmek, eğlenerek öğrenmelerini sağlamak ve matematiğin hayatın içinde nasıl yer aldığını görmeleri sağlamak adına düzenlenen etkinliğe öğrenciler, veliler ve misafirler oldukça yoğun ilgi gösterdi.

Okulun Matematik Öğretmeni Tuba Hatipoğlu rehberliğinde hazırlanan Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Pi Günü ve Sergisi, adeta matematik tarihine de ışık tutar nitelikte.

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Cumhuriyet Savcısı Hasan Uğur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, okul müdürleri ve misafirlerin katıldığı etkinlikte öğrenciler tarafından pi sayının önemi ve hesaplanması hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler arası Pi ile başlayan kelimeleri yazma, en uzun pi sayısını ezbere söyleme, pi sayısını bulma yarışmaları düzenlendi. Matematik alanında okul öğrencilerince çıkarılan dergiler, el işi çeşitli mayematiksel materyal ve görseller, işlemler ve resimler sergilenen ürünler arasında yer aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, matematiğe ilgi duyma ve öğrencilere matematiği sevdirme adına, etkinliği değerli bulduklarını ifade ederek; okul idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.