Geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen kermeste, genel yemeklerin yanı sıra yöresel yemekler ile kadın veliler tarafından satışa sunulan hediyelik eşyalar yer aldı.

Okul Aile Birliği, okul yaptırma ve yaşatma derneği ile okul idaresinin velilerle birlikte hazırladığı kermese yoğun ilgi gösterildi. Özellikle pazar esnafı ile sanayi esnafının ziyaret ettiği kermesten elde edilen gelirin, okulda maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitim giderleri için harcanacağı belirtildi.

Kermese katkı veren ve emeği geçen herkese teşekkür eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "İmam Hatip Lisemizin öğretmen ve öğrencileri böyle bir hazırlık yapmışlar ve bu etkinliği geleneksel hale getirmişler. Gösterdikleri teveccühten dolayı 7'den 70'e Yunak halkına, destek ve katkılarından dolayı Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Okul Aile Birliğimiz, Derneğimiz, Okul İdaremiz ile emeği geçen ve yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kermes, Belediye Başkanı Süphan Günaltan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirleri, okul ve kurum yöneticileri ve öğretmenlerce de ziyaret edildi.

Editör: Pervasız Web