Atık kartonlar, pet şişeler, folyolar, tahta kaşıklar, bardaklar, kapaklar, kullanılmış giysiler, ağaç ve yapraklar ile kalem gibi atıklar sanat eserine dönüştü.

Hursunlu Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri ile bu çalışmaları yaktıklarını belirten Sosyal Bilgiler Öğretmeni ger dönüşüm sergisi hakkında şu bilgileri verdi:

“7. Sınıf öğrencilerim ile yaptığımız geri dönüşüm çalışmalarını sergiliyoruz. Çocuklarda çevre bilincini geliştirmek ve tek kullanımlık ürünlerin sayısının azaltılabilmesi için bir farkındalık çalışması yaptık. Yaklaşık 1 ay boyunca atık malzemelerimizi topladık ve onları nasıl sanatsal etkinliklere dönüştürebiliriz diye tartıştık ve şu an bu sergiyi oluşturduk, yaklaşık 100’e yakın ürünümüz var.”

Geri dönüşüm sergisini gezen Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ise, atık malzemelerin çöp olmadığına vurgu yaparak, "Yapılan çalışmalar ve açılan bu sergi, çocukların sadece çevresel sorunların farkında olmalarını sağlamakla kalmamış, aynı zamanda bu sorunlara yaratıcı ve etkili çözümler bulma konusunda da teşvik edilmiş. Emeği geçen öğretmenimiz teşekkür eder, öğrencilerimizi tebrik ediyoruz" dedi.

Serginin açılışına, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez, çevre okul müdürleri ile okulun yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Editör: Pervasız Web