Okulların açılmasıyla birlikte ücretsiz yemek uygulaması kapsamının da genişletileceğini belirten Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 20 Şubat 2023 Pazartesi günü itibariyle ilçede bin 700 öğrencinin ücretsiz yemekten faydalanacağını dile getirdi. Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonunda yapılan yemekle depremzedelere üç öğün yemek ikram ettiklerini de belirten İşcan, deprem bölgesinden gelen öğrencilerin okullara devam edebilmesi için her türlü önlemi aldıklarının altını çizdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan; “İlçemiz genelinde müdürlüğümüze bağlı tüm kurumlarımızda, tüm birimlerimizde depremzede vatandaşlarımız için ihtiyaç duyulan her alanda yardım çalışmaları yürütülmekte, ilimizde, ilçemizde ve afet bölgesinde onlarca öğretmenimiz gönüllü olarak yer almakta ve 20 Şubat Pazartesi günü okullarımızın açılması yönünde çalışmalar ivedilikle ve titizlikle yürütülmektedir.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak milletimizle omuz omuza sahada olmaya devam edeceğiz. Depremzede vatandaşlarımızla bir yürek olup gönüllü olarak çalışan tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.