Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği (AKYÖRDER) tarafından Cankurtaran Mahallesi Deve Boynu Yaylasında düzenlenen 24. Yörük Türkmen Kültür Şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

Deve Boynu Yaylasında düzenlenen 24. Yörük Türkmen Kültür Şölenine; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, Akşehir İş İnsanları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Karakoyun, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çok sayıda Yörük Türkmen katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. AKYÖRDER Başkanı Mehmet Yaşar Örs günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptıktan sonra AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve protokol konuşmalarının ardından Akşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından bir gösteri sundu. Halk Oyunları gösterisi, Yörük örf ve adetlerinin canlandırılması, yağlı güreş müsabakaları ve en güzel çadır seçimi yapıldı.

Halk Ozanlarının atışmalarının ardından Neslihan Yılmaz Ören ve Mevlüt Öz tarafından Türk Halk Müziği Konseri verildi.

Editör: Pervasız Web