Şölen Programı

25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni; 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 13:00’de okunacak (Cuma Namazını müteakip) Mevlid-i Şerif’in ardından saat 15:00’de çadırların kurulmasıyla başlayacak.

Şölenin ikinci günü olan 29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 14:00’de gerçekleştirilecek Yöresel çocuk oyunları, halı dokuma, çömlek yapımı, okçuluk, bilim atölyesi, müzik, ebru, resim sanatı uçurtma etkinliği ve yüz boyama gibi etkinlikleri içeren çocuk atölyeleri ve eğlencelerinde ikramlar ücretsiz olacak. Saat 18:00’deki çadır sohbetlerini saat 20:00’de müzik eğlence programı, saat 21:00’de Grup Garadüzen sahne alacak.

Şölenin üçüncü ve son günü olan 30 Temmuz 2023 Pazar günü saat 10:00’da açılışı yapılacak olan resmi program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayacak. Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında yapılacak olan protokol konuşmalarını Mehteran Gösterisi ve Halk Oyunları izleyecek. Yörük örf ve adetlerinin canlandırılmasının ardından yağlı güreş müsabakaları ve en güzel çadır seçimi heyecanı yaşanacak.

Halk Ozanlarının atışmaları sonrasında Neslihan Yılmaz Ören ve Mevlüt Öz tarafından verilecek olan Türk Halk Müziği Konseri ile devam edecek program, piknik ve aşure ikramı ile sona erecek.

AKYÖRDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar Örs sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu;

“Bu yıl 25'incisi düzenleyeceğimiz AKYÖRDER Yörük Türkmen Kültür Şöleni'ne hepinizi bekliyoruz! Geleneksel ve kültürel değerlerimizi yaşatmak ve bir araya gelmek için Deveboynu yaylasında buluşmaya davetlisiniz. Şölenimizde; Yörük Türkmen kültürünün en güzel örneklerini sergileyecek, geleneksel oyunlarımızı oynayacak ve unutulmaz bir gün geçireceğiz. Ayrıca, birbirinden renkli etkinlikler ve konserlerle dolu programımız sayesinde unutulmaz anılar biriktireceğiz. Sizleri 25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni'ne bekliyoruz, birlikte Deveboynu yaylasında buluşmak dileğiyle!”

Editör: Pervasız Web