Yıldırım Şapçı, o yazılı açıklamasında olmamasına ragmen bazı kesimlerin İYİ Parti’den de istifa ettiği şeklinde dedidokudu ürettikleri duyumunu aldığını ve bu durumun doğru olmadığına dikkat çekerek şu yazılı açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.

“KAMUOYUNU SAYGI İLE BİLGİLENDİRİRİM!

DEĞERLİ AKŞEHİRLİ KARDEŞLERİM, ABİLERİM, ABLALARIM, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZ;

"Söz Konusu Vatansa Gerisi Tefarruattır”

Sözü ile bizlere yol gösteren Büyük Önder ATATÜRK'ün gösterdiği yolda yürüdüğüne inandığım, Türkiye Cumhuriyeti'nin siyasetinde, savunmasında, ekonomisinde, milli değerlerimizi taşıyan İYİ PARTİ'nin bir ferdi olarak TÜRK MİLLETİNİN HİZMETİNDE OLMAKTAN ONUR VE ŞEREF DUYMAKTAYIM.

Siyaseti ortaokul yıllarımda aile büyüklerimden gördüm, öğrendim ve öğrendiklerimi de öğretmeye çalıştım.

Bayrağını, Vatanını, Milletini seven ve bu değerlerin üstünde başka değer tanımayan bir Ailenin içinden gelen Kardeşiniz olarak;

13 Mart 2023 tarihinde Akşehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği Görevlerimden İstifa etmiş bulunduğumu saygıdeğer kamuoyu ile paylaşmıştım.

Zengin, Güçlü ve Mutlu bir Türkiye Vizyonumuz doğrultusunda yılmadan, yorulmadan İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Partimizin ilkeleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimi kamuoyuna bildirir;

Maksadını aşan yorumlar ve haberlere itibar edilmemesini sizlerden rica eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.”