Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Kozağaç KYK, Stat Kavşağı, Hıdırlık girişi, Anıt meydanı, mahrukatçılar bölgesi, D-300 uygulama noktası olmak üzere uygulama noktası oluşturarak birçok noktada uygulama yaparken bir yandan da umuma açık yerlerde denetimler yaptı.

Yapılan uygulama ve denetimlerde 832 şahsın GBT sorgulaması yapıldı. 2 aranan şahıs yakalandı, 17 kişiye kapalı alada sigara içmekten 10 bin 489 TL. ceza yazıldı. 5 işyerine kapalı alanda sigara içirmekten, 62 kişiye kimlik bildiriminde bulunmamaktan işlem yapıldı. Trafik birimlerince yapılan denetimler de ise birçok araç sürücüsüne alkol, sigorta, muayene, dur ihtarına uymama ve alkol cihazına üflememek, ehliyeti yanında taşımamak gibi suçlardan gece boyu yaklaşık 200 bin TL. ceza yazılırken alkollü sürücülerin ehliyetlerine el konuldu, bir araç trafikten men edilerek otoparka çekildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yılbaşı tedbirleri kapsamında aldığı tedbirler sayesinde Akşehir’de yılbaşı olaysız geçti. Trafik ekiplerinin yaptığı uygulamalar sırasında ise 2023 yılının son cezası alkollü araç kullanmaktan olurken 2024 yılının ilk cezası da fenni muayeneden M.B.H.’nin aracına bin 56 TL. olarak kesildi.

Editör: Haber Merkezi