İlçe Başkanı Fatih Köle; Akşehir’deki mevcut yapı stoğunda deprem riski açısından ne tür incelemeler yapıldığı ve kentsel dönüşüm vb. projelerin zamanlaması üzerine Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya sorular yönelttiği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ımdan rahmet, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralarımıza da acil şifalar diliyorum. Kardeşlerimiz emin olsunlar ki Türk Milleti olarak elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

Sevgili hemşehrilerim;

10 Kasım 2020 tarihinde yine Pervasız gazetesine yapmış olduğum açıklamada Sayın Başkanım Salih Akkaya Beyefendiye sorular sormuştum. Üzerinden yaklaşık 2,5 yıl geçmesine rağmen hala bir cevap alamadık. Ama şunu inatla tekrar tekrar soruyorum:

Deprem için ne yaptınız, şehrimizdeki binaların röntgeni çekildi mi? Çekildi ise raporlarını halka açıklamayı düşünüyor musunuz? O günden bugüne sadece biri Belediye binası olmak üzere iki binamız mı tehlikeli idi, yoksa onlar da yıkıldıklarıyla mı kalacaklar? Belediye öncülüğünde kentsel dönüşüm projesi veya başka bir çözüm düşünüyor musunuz? Günübirlik yaşamaya devam mı edeceksiniz?

Parti ayırt etmeksizin Sayın Meclis Üyeleri; olası bir depremde, Allah’ım göstermesin, aralarında sizin ve sevdiklerinizin de olabileceği yitecek canların hesabını verebilecek misiniz? Vicdan azabı çekmeyecek misiniz? Başınızı yastığa rahat koyabilecek misiniz?

Yarını kimse bilemez ama yüce Allah bu afatları veriyor, aklınızı da kullanın diyor. Bu halkın seçtiği kişilersiniz, artık başınızı iki elinizin arasına alıp bir düşünün; deprem bu gece olmayacak diye bir senedimiz yok. Artık bu Akşehir halkı için bir şeyler yapmanın zamanı gelmedi mi?

Muhalefet meclis üyeleri; toplantılarda gündeme almaya çalışın, eğer ki reddediliyorsa bunu halka açıklayın. Bu saatten sonra aklımızı başımıza almanın zamanı geldi, günübirlik şeylerle yaşamamız çok zor.

İnşallah iktidarımızda her şey güzel olacak. Her şey Akşehir için her şey Türkiye için!”