Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen deprem felaketi nedeniyle yapılacak acil yardımların görüşülmesi amacıyla Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Salih Akkaya ile Sivil Toplum Kuruluşları ve Oda-Borsa Yöneticileriyle birlikte bir istişare toplantısı düzenlenmişti. Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada; “Ülkemizi sarsan deprem felaketi sonrası yapılacak acil yardımları görüşmek üzere sivil toplum kuruluşları olarak bir araya geldik. Camialarımızı harekete geçirerek yardımları deprem bölgesine en hızlı şekilde ulaştıracağız.” ifadelerine yer verilmişti.

Akşehirliler tarafından temin edilerek depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere her iki organizasyonun yetkililerine teslim edilen gıda, giyecek, ısınma malzemelerinden oluşan 5 Tır ve 2 kamyonluk ilk kafile, deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Yardım tırları; Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut ve Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci ile ilgili kurum ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri tarafından uğurlanırken depremzedelerin acılarını bir nebze olsun azaltmak için milletçe el ele olduğumuz vurgulandı.