Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin etkilediği toplam 10 ilimizde bulunan depremzedelere yardım faaliyetlerinin, Akşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Akşehir Belediyesi ve STK’lar tarafından hızla koordine edilmesinin ardından tırlarla bölgeye sevkiyat başlamıştı. Yardımsever iş insanları ve Akşehirlilerin katkılarıyla temin edilen ihtiyaç malzemeleri; 24 tır gıda, battaniye, kıyafet, ekmek, odun, soba ile 2 tır mazot ve 2 tanker su olmak üzere depremzedelere ulaştırıldı. Ayrıca Hatay ve Kırıkhan’da günlük 20 bin kişiye yemek çıkarmaya başlayan 2 mobil mutfak faaliyete geçerken, Adıyaman’da da Akşehirli bir yemek firmamız yine mobil mutfakla depremzedelere çorba ve yemek sunmaya başladı.

Diğer taraftan; Akşehir Ziraat Odası, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, AKSEV ve Kızılay Akşehir Şubesi’nin de katıldığı organizasyonla bağışlanan 375 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan da işlenerek afetzedelere ulaştırılacak.

“Depremin yıktığı 10 ayrı ilde eşimiz, dostumuz, kardeşimiz, arkadaşımız, hemşehrimiz, vatandaşımız var.” diyen Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan; yardım sürecinde destek veren yardımsever Akşehir halkına, iş insanlarına, TSO ve Borsa üyelerine, tüm Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yardım toplama merkezi yöneticilerine ve canla başla çalışan gönüllülere teşekkür etti.