banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“TEK TESELLİMİZ, CAN KAYBI OLMAMASIDIR”

Konya Şeker, Çumra Şeker Entegre Tesisleri Malzeme Ambarlarında çıkan yangınla ilgili olarak yaptığı açıklama ile kamuoyunu bilgilendirdi.

YANGIN 09.10.2020, 00:09 08.10.2020, 17:54 Haber Merkezi
1611
“TEK TESELLİMİZ, CAN KAYBI OLMAMASIDIR”
banner12

Konuyla ilgili açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Çumra Şeker Entegre Tesislerimiz yerleşkesindeki Malzeme Ambarlarında 7 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 20:30’da sebebi henüz belirlenemeyen bir yangın çıkmış, yangına ilk olarak şirket itfaiyelerimiz müdahale etmiş, Konya Organize Sanayi İtfaiyesi, Çumra ve Konya Büyükşehir Belediyelerinin itfaiyelerinin müdahalesiyle de yangının diğer üretim tesisleri için tehlike arz etmeden kontrol altına alınması sağlanmıştır. Malzeme Ambarının bir kısmının ağır hasar aldığı yangın, belediyelerimizin ve kurumumuz itfaiye teşkilatlarının üreticinin tesislerini korumak için canları pahasına sergiledikleri insanüstü gayret ile saat 02:15 İtibariyle kontrol altına alınmış, saat 04:00’da söndürülmüş ve aynı saat itibariyle de soğutma çalışmalarına başlanmıştır.

Yangının çıkış sebebiyle ilgili hem itfaiye teşkilatı hem de kurumumuz bünyesindeki teknik ekip tarafından iki ayrı inceleme başlatılmıştır. 2 bin 801 kişinin çalıştığı ve onlarca üretim tesisinin yer aldığı Çumra Entegre Tesislerimizde hepimizi kaygılandıran, binlerce kişinin ekmek kapısını tehdit eden ve yayılmadan önlenen yangın ile ilgili tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Yangın esnasında kampüs bünyesindeki çok sayıda üretim tesisimizden 3 tanesini besleyen enerji nakil hattı hasar görmüş olup, söz konusu hat 8 Ekim 2020 Perşembe günü saat 16:00 İtibariyle onarılarak üretim tesislerimize enerji verilmeye başlanacaktır.

Yangının kontrol altına alınıp söndürülmesi için gayret ortaklığı yaptığımız itfaiye teşkilatlarımıza,  itfaiye erlerimize ve belediyelerimize, Malzeme Ambarlarındaki yangınla birlikte başlayan yürek yangınımızı söndürmek için dualarıyla, mesajlarıyla, destekleriyle yanımızda yer alan tüm yetkililer ve hemşehrilerimize, dostluklarını ve desteklerini yanımızda hissettiğimiz Türkiye’nin dört bir yanındaki Torku Ailesine şükranlarımızı bildirir, Yüce Allah’ın hem kurumumuzda hem ülkemizdeki hiçbir işyeri ve hanede bu tür felaketleri yaşatmaması dileğiyle müessif hadise ile ilgili durumu kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
parçalı bulutlu