banner8

banner9

banner28

banner10

ANTALYA YANIYOR!

Antalya, Manavgat’ta başlayan yangınla mücadele ederken; Sorgun, Side ve Sarılar bölgelerinden de yangın haberleri geldi.

YANGIN 28.07.2021, 17:42 29.07.2021, 11:44 Haber Merkezi
2585
ANTALYA YANIYOR!
banner12

Antalya’nın Manavgat ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde bugün öğle saatlerinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangın nedeniyle Kalemler Güneylik mevkiinde bulunan çiftlik evleri boşaltıldı. Yangının çıktığı bölgenin dik yamaç olması dolayısıyla müdahale helikopter ile havadan yapılırken, şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen yangın, Kalemler ve Evrenseki bölgelerine kadar indi. Güneylik mevkii eski mezarlık bölgesini etkisi altına alan yangında muz seraları zarar görürken çevrede bulunan bazı mezarlar da tahrip oldu.

Tüm müdahalelere rağmen kontrol alınamayan yangın devam ederken, bir başka yangın haberi de Manavgat Merkez olmak üzere Sorgun, Side ve Sarılar bölgelerinden geldi. Sarılar Mahallesi’ndeki yangının orman deposu ve odun satan iş yerlerinin bulunduğu bölgede çıktığı öğrenilirken, içerisinde marangoz atölyesinin bulunduğu 4 katlı bir bina da alevlere teslim oldu.

Yangına 10 ilden 19 helikopter ve 9 ilden de 412 personel ile müdahale desteği sağlanıyor. İtfaiye ekipleri, yangının yerleşim yerlerine sıçramaması için büyük çaba sarf ederken, dumandan etkilenen vatandaşlar için bölgede ambulanslar ve sağlık ekipleri görev yapıyor. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
parçalı bulutlu